Modely vysavačů Roomba

Technická specifikace všech modelů vysavače Roomba

Vysavače Roomba jsou plně automatické a není třeba je v průběhu úklidu jakkoliv řídit, přemisťovat, či jinak obsluhovat.

Hmotnost 5,56 kg
Rozměry 34 cm (průměr), 9,5 cm (výška)
Nabíjení baterie 3 hodiny
Výdrž baterie 3 hodiny

Proces úklidu

O čištění se stará trojice vzájemně spolupracujících prvků. Malý tříramenný kartáč v pravé přední části slouží k vymetení rohů a přisunutí smetí pod vysavač. Zde jsou větší mechanické nečistoty zpracovány a vtaženy dovnitř vysavače pomocí kartáče a podavače z měkké pryže. Za tímto ústrojím se nachází samotné vstupy pro vysátí jemného prachu a drobných nečistot. Vše následně prochází přes filtr do prachového zásobníku.

Pohyb a pohybová čidla

Roomba se pohybuje díky dvojici motorků. Každý z nich otáčí jedním kolem. Ta jsou umístěna v teleskopických závěsech a umožňují vysavači lehce překonat i drobnější překážky (nižší prahy a nerovnosti). Roombu nezastaví ani členitější povrch, jako je hlubší koberec, či jemnější kožešina. Senzory zároveň hlídají, aby se vysavač pohyboval skutečně pouze tam, kde je to pro něj bezpečné. Před překážkou lehce zpomalí, a po lehkém dotyku se otočí do nového směru. Tyto prvky Roombu chrání i před pádem, například ze schodů. Senzory také komunikují s příslušenstvím k vysavačům – s dálkovými ovladači, případně virtuálními stěnami či majáky.

Příslušenství

Roomba nabízí bohatý sortiment náhradních různých náhradních dílů a příslušenství (dálkové ovladače a virtuální stěny/majáky).

Majáky umístěné do dveří nepustí Roombu do další místnosti, dokud nedokončí úklid tam, kde se právě pohybuje.

Virtuální stěna, jak již název naznačuje, zabrání Roombě dostat se za ní. Je vhodné ji umístit například před klubko kabelů pod počítačovým stolem, nebo před květiny, jejichž listy dosahují až na zem. Roomba by je při úklidu bez použití virtuální stěny mohla poškodit.

Dálkovým ovladačem je možné Roombu nejen zapnout, ale také řídit. Můžete ji tedy ovládat podobně, jako například autíčko na dálkové ovládání.

Rooomba 760

Roomba 760

Vylepšená čistící hlava druhé generace - Systém Dirt Detect - Sběrný koš AeroVac druhé generace - Dvojitý HEPA filtr - Aktivní detekce nečistot - 42 senzorů pro ještě lepší orientaci v místnosti - Nejchytřejší systém úklidu iAdapt

Produktový list

Rooomba 770

Roomba 770

3 hodiny nabíjení, 1 virtuální zeď, detekce nečistot, program Spot, samonabíjecí základna, hlasová instruktáž, nový úklidový systém série 7xx, hepa filtry, dálkové ovládání, sběrný koš 2. generace, nárazníky se zpomaleným dotekem, jednorázově uklidí až 4 místnosti, programovatelný úklid přímo na vysavači, hmotnost: 5,56 kg, rozměry (průměr x výška) v mm: 340x95

Produktový list

Rooomba 780

Roomba 780

3 hodiny nabíjení, 2 majáky, detekce nečistot, program Spot, samonabíjecí základna, hlasová instruktáž, nový úklidový systém série 7xx, hepa filtry, dálkové ovládání, sběrný koš 2. generace, nárazníky se zpomaleným dotekem, sada náhradních kartáčů a filtrů, dotykový displej, jednorázově uklidí až 4 místnosti, programovatelný úklid přímo na vysavači, hmotnost: 5,56 kg, rozměry (průměr x výška) v mm: 340x95

Produktový list

 

iRobot